Po dnešku si mojito zamilujete!

Lelkování na pláži, popíjení koktejlů a nic nedělání. Takhle lidi navazují atmosféru dovolené! Pak přijdou starosti. Děti. Určitě je nenecháte doma ležet ladem a vezmete je s sebou. Obáváte se, že Vás budou otravovat nejen na dovolené? My se o letní zábavu postaráme!
Ať už jste na dovolené či doma, tak byste si měli dopřát přísunu tekutin. Mojito je výborná volba! A děti nebudou  zaostávat. Připravte pro ně nealkoholickou verzi, aby Vás neustále neobtěžovali řečmi typu: „Mami, mami, já chci taky!“
mojito koktejl
 A jak tedy na to? Základem je máta, limetka a hodně ledu. U alkoholové verze doporučujeme karibský rum. 
Co se týče máty, můžete si ji vypěstovat i u Vás doma. Pokud máte zahrádku, tak ji dopřejte trošku prostoru cca. 50 x 20 cm. Můžete ji pěstovat vedle kopřivy, která bude podporovat její tvorbu éterických olejů. Smíte ji pěstovat i na balkóně, ale nevystavujte ji příliš ostrému slunci.
V rámci přípravy se rozhodněte, jestli do drinku chcete dát kostky ledu anebo ledovou tříšť. Každopádně počítejte s tím, že to budou hordy ledu. Pokud máte lednici s dávkovačem ledu, tak jste vyhráli! Pro ostatní doporučujeme koupi termoboxu, pokud ho do teď nemáte. Následně sežeňte pytel s párty ledem popřípadě s ledovou tříští. Je to mnohem lepší, než všechna tvořítka a odlévací sáčky. Rozhodně budete mít k dispozici více ledu než z těchto dvou věcí.
růžový mojito
Tak a můžeme začít! Do sklenice vložíme mátu, kousek limetky a zasypeme cukrem. Tyto tři ingredience podrtíme. Odměříme panák rumu a vlijeme do sklenice. Všechno pořádně zamícháme, dokud se cukr úplně nerozpustí. Vhodíme pár kostek ledu, popřípadě ledovou tříšť. Koktejl dolijeme perlivou vodou. U nealkoholické verze je postup naprosto stejný, nepochybně bez toho rumu.
Nakonec vložíme slámku či brčko. Popřípadě si to ozdobte kousky ovoce. Uděláte pár takových drinků a stane se z Vás hotový barman!
Užívejte si léta!