Nábytek z masivu je ta nejlepší volba


Plánujete vybavit svůj byt novým nábytkem? Hledáte skutečnou kvalitu za dobrou cenu?
V tom případě rychle zapomeňte na nábytek z dřevotřísky, protože byť bude vypadat dobře, tak se o žádnou kvalitu nejedná. Dřevotříska se vyrábí se zbytků masivního dřeva, které se následně spojují umělými lepidly do nových kusů. A tato lepidla se mohou ve vašem domově z dřevotřísky uvolňovat do ovzduší. Takže pokud chcete doma dýchat opravdu čistý vzduch bez jedovatých chemikálií, tak máte jen jednu jedinou osvědčenou volbu – pořiďte si nábytek z masivního dřeva, který vás v žádném případě nezklame.
řez kmenem stromu
Je pravda, že pokud chcete ušetřit nákupem dřevotřísky, můžete zvolit nábytek s nízkou emisní třídou, ze kterého by se mělo škodlivých výparů uvolňovat co nejméně. Nicméně pokud chcete mít jistotu a nechcete nijak ohrozit své zdraví, tak je v každém případě lepší investovat do masivu. Vždyť na trhu jsou i velice levné varianty masivního dřeva, jako je právě oblíbená borovice, modřín či smrk.
Navíc, taková na pohled vyšší investice se vám brzy vrátí. Nábytek z masivu je velice odolný, a pokud už náhodou někdy dojde k jeho poškození, tak je velice snadné ho opravit. Zatímco poškozený nábytek z dřevotřísky nebude už nikdy vypadat dobře, tak nábytek z masivu stačí přebrousit a přelakovat a je opět jako nový.
Navíc se skvěle hodí do každého interiéru, ať už je zařízen v libovolném stylu. Skvěle zapadne do rustikálních i moderních interiérů anebo i na chatu.
spaní v podkroví
A právě pro jeho příjemnou vůni, barvu a především zdravotní nezávadnost jej maximálně oceníte v prostorách, kde spíte a kde trávíte mnoho času. A to jsou především dětské pokoje a ložnice. Zde je naprosto ideální volbou jak postel z masivu 180×200 centimetrů, tak i skříň a pracovní stůl ze stejného materiálu. Díky takové volbě budete mít jistotu, že spíte v opravdu nezávadném prostředí, a navíc na odolné, stabilní a pohodlné posteli.